banner
GIDA MÜREKKEBİ
GIDA MÜREKKEBİ
Banner

Günümüzde gıda mürekkebi ile, yenilebilir şeker hamur kağıt, gofret plaka üzerine istediğiniz resim basılarak, pasta üzerine yerleştirilip, jöle ile daha parlak hale getirilir. Türkiye'de gıdaya ve yazıcıya ilk gıda pasta mürekkebi PERFECTİON marka ile üretilmiştir.

Pasta yazıcılarının aktif olarak çalışmalarını sağlayabilmek adına gıda mürekkebi son derece önemli bir gereksinimdir. Üzerinde şekil olması istenilen pastaların tamamı için, istenilen şeklin pastayla beraber uyumlu olabilmesini sağlamaya yönelik olarak geliştirilmişlerdir. Gıda mürekkebi, alışılagelmiş normal mürekkepten farklı içeriğe sahiptir. Pastanın üzerine belirli bir görseli veya yazıyı aktarmak için kullanılacağından dolayı, sağlık açısından herhangi bir tehdit içermez. Gıda mürekkebi kullanımı resimli pasta yazıcılarında aktif olarak gerçekleştirildiğinden dolayı yenilenmeleri gerekir. Başarılı püskürtmeyi sağlayan özelliğe sahip olan gıda mürekkepleri sayesinde, her zaman etkili sonuçların görülebilmesi olanağı bulunur. Pastaların üzerine çıkartılacak olan resimlerin tamamının başarılı olmasında etkilidir.

Gıda Mürekkebi ile Kusursuz Detaylar

Pasta yazıcısı için bittikçe değiştirilmesi ve yerine yenisinin koyulması gereken gıda mürekkebi, her detayın pasta üzerine işlenebilmesine olanak tanır. Hiçbir eksik olmadan tamamen beklentileri karşılayan yapısı sayesinde kullanımı son derece kolaydır. Değiştirildiği andan itibaren yerine yenisinin koyulmasıyla beraber uzun süreli kullanım sağlar. Özel olarak tasarlanacak pastaların üzerine baskı yapabilmeyi mümkün kılan yazıcıların olmazsa olmazı konumundadır.

Kaliteli bir gıda mürekkebi, tüm detayların aktarılmasına olanak sağlar. Yüksek püskürtme gücünü veriyor olması sayesinde her pastanın istenildiği gibi şekillendirilmesinde rol oynar. Hem kaliteli hem de bir o kadar uzun süreli kullanıma sahip olan mürekkeplerin tercih edilerek her kullanımda fark görülür. Gıda mürekkebinin yarattığı fark benzersiz seviyededir.  

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yapmak ister misin ?

Yorum Yaz

Eposta adresiniz gizlilik nedeniyle görünmeyecektir. * Argo , küfür veya hukuka aykırı yorumlar onaylanmayacaktır. Bu tarz yorum yapanlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır.